Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / OBEC / Aplikace Úřad v mobilu

Aplikace Úřad v mobilu / Hlášení rozhlasu

Obec Domanín zasílá uživatelům v rámci aplikace ÚŘADvMOBILU/Hlášenírozhlasu.cz aktuální informace z obce, a to buď formou notifikací z aplikace, e-mailem, případně SMS.

O Jaké informace se jedná?

• Zasíláme pouze důležité informace, které se týkají přímo naší obce (např. informace o odečtech vody, o svozech odpadů, o plánované odstávce vody či elektřiny, o konání kulturních akcí v obci Domanín či každý měsíc posíláme aktuální číslo Domanínského zpravodaje).

• Neposíláme obtěžující spam ani obchodní nabídky.

Kdo může aktuality odebírat?

• Zasílání zpráv si může bezplatně nastavit kdokoliv – jak občané Domanína, tak stavebníci, vlastníci nemovitostí, chataři, chalupáři, podnikatelé, lidé pracující v obci, návštěvníci, ale i úplně cizí člověk, který se zajímá o dění v naší obci...

Jakým způsobem zprávy chodí?

I. Notifikace z mobilní aplikace

• Nejběžnější a nejpohodlnější způsob zasílání zpráv je prostřednictvím mobilní aplikace ÚŘADvMOBILU/Hlášenírozhlasu.cz.
  • Je potřeba mít pouze chytrý telefon s připojením na internet.
  • Po instalaci aplikace a registraci Vám budou na mobil chodit tzv. notifikace – zprávy, které se ohlásí pípnutím a zobrazením přímo na mobilu. Veškeré zaslané aktuality si kdykoliv zobrazíte přímo v aplikaci.

II. E-maily

• Aktuality je možné zasílat též na Váš e-mail, který zadáte při registraci.

III. SMS zprávy

• Zasílání SMS zpráv umožňujeme pouze občanům Domanína, kteří nevlastní chytrý telefon s připojením na internet či počítač s e-mailem, a to na základě osobní žádosti na obecním úřadě. Předpokládáme, že v této skupině budou zejména senioři. Za SMS zprávy příjemce SMS také nic neplatí. SMS zprávu však hradí obec Domanín provozovateli aplikace ve výši 0,75 Kč bez DPH za každou SMS.

Potřebujete pomoc? Aplikace Vám nejde nainstalovat? Služba nefunguje tak, jak by měla?

• Přijďte za na námi na obecní úřad, rádi Vám pomůžeme.

• Případně pište na info@obec-domanin.cz nebo info@hlasenirozhlasu.cz.

Podrobný návod, jak si službu zřídit

Instalaci aplikace ÚŘADvMOBILU/Hlášenírozhlasu.cz si intuitivně zvládne zřídit běžný uživatel chytrého telefonu.

Přesto zde je podrobný návod:

1. Instalace mobilní aplikace – doporučujeme:

• Ve Vašem mobilním marketu (Obchod Play či App Store) dáte vyhledat aplikaci „Úřad v mobilu“ nebo „Hlášení rozhlasu“.
  • Ze seznamu nalezených aplikací vyberete „ÚŘADvMOBILU / Hlášenírozhlasu.cz“ od společnosti URBITECH s.r.o., dáte „Instalovat“ a počkáte na instalaci aplikace.
  • Otevřete nainstalovanou aplikaci.
  • Tlačítkem „Další“ a „Dokončit“ se proklikáte informacemi o aplikaci.
  • Poté se Vám zobrazí úvodní obrazovka, kde vlevo dole vyberete „Registrovat se“.
  • Poté vyplníte požadované údaje, heslo a souhlasy s podmínkami služby => Dáte dole „Zaregistrovat se“.
  • Na zadaný e-mail Vám přijde ověřovací kód, který vložíte do políčka aplikace a dáte tlačítko „Ověřit“.
  • Poté v aplikaci přidáte obec Domanín, udělíte souhlas s podmínkami služby, vyplníte adresu a nastavíte si pozici v mapě.
  • Pak už jen dáte „Zobrazit vybrané“ a zobrazí se Vám aktuality v obci Domanín.
  • Nainstalovanou aplikaci najdete buď přímo na ploše Vašeho mobilu, nebo v seznamu Vašich aplikací. Po otevření aplikace se Vám vždy zobrazí časově řazené aktuality obce Domanín.
  • Po otevření aplikace si na dolní modré liště vpravo „Upozornění“ zkontrolujte, abyste měli aktivní (zelená) tlačítka ve sloupečku „Aplikace“.

NEBO

2. Registrace přes internet:

NEBO

3. Odběr klasických SMS zpráv:

• Pokud jste občanem Domanína a chcete dostávat klasické SMS zprávy z důvodu, že nevlastníte chytrý telefon či počítač s přístupem na mail, přijďte za námi na obecní úřad a my Vám službu aktivujeme.